Recenze HONDA

Honda HRX 537 VK

Honda HRX 537 VK

Václav Saniter Václav Saniter

Přidáno: 15. července 2021

(naposledy upraveno 15. července 2021)

• Plastové šasi
  • Velký záběr
  • Extrémně snadné startování
  • Celkově kvalita provedení
  • Krásně mulčuje
  • Dva nože
  • Průměrný výkon motoru i spotřeba (cca 1l/1000m2)
  • Velmi hlučný motor (nechápu jak k tomu můžou říct, že je tichý)
  • Na mulčování nedostatečný výkon
  • Sekačka je dost nemotorná, má zbytečně dlouhé "rukojeti"

Velké zklámání co se týče výkonu motoru. Na sbírání samozřejmě 100% v pohodě (jako každá sekačka co není šrot), ale mulčování nic moc. Kvalita mulčování je sice nadstandardní, ale motor se často dusí a zjevně by se hodilo více výkonu (a to sekám co tři dny).
Výkon srovnatelný s Hechtem (ale jen 46cm záběr) za cca 7000 Kč (ale ten Hecht měl tišší motor a podobnou spotřebu).
Naopak co je "killer-feature" této sekačky je plastové šasi, to je důvod, proč jsem o konkurenci vůbec neuvažoval - v podstatě to znamená, že máte tu sekačku na doživotí - kvalita zpracování je příkladná. Jen fakt škoda, že Honda se více nevytáhla s motorem, který tu sekačku posílá do průměru.

Ověřený zákazník GARTEKO Ověřený zákazník

Přidáno: 13. července 2021

Zakoupeno v GARTEKO

• seká skvěle
  • nastavení výšky sečení na obou stranách
  • lehké startování
  • dobře se čistí
  • mohla by být trochu levnější

Ověřený zákazník Agrozet Ověřený zákazník

Přidáno: 6. července 2021

Zakoupeno v Agrozet

• Šířka záběru
  • Velký výkon
  • rotostop
  • dobře seká
  • 2 sekací nože

Je to výborná sekačka s funkcí rotostop, který je skvělý při přejíždění po zahradě nebo při vysypávání koše nemusíte chcípat motor čímž jej dost šetříte. Zprvu jsem chtěl model bez této funkce, ale nakonec jsem moc rád, že jsem si za něj připlatil. Co se týče sběru trávy reklamy nelžou. Měl jsem několik sekaček, ale tato dokáže koš opravdu narvat k prasknutí. Tím pádem posekáte velký kus než budete vysypávat. Trávu sbírá opravdu skvěle i vysokou a nenechá po sobě žádné zbytky. Dva nože pomáhají trávu krásně rozsekat na malé kousky. Díky podvozku ze speciálního plastu se na něm tráva moc nedrží a dobře se čistí.

Ověřený zákazník Dvořák, sekačky-pily.cz Hanula

Přidáno: 16. června 2021

Zakoupeno v Dvořák, sekačky-pily.cz

Skvělá sekačka, startuje na první zatažení , zvládne nerovný terén i vysokou trávu (bez koše). Doporučuji.

HONDA HRX 537C5 VKEA

HONDA HRX 537C5 VKEA

Ověřený zákazník Gardentech.cz Radovan Dušek

Přidáno: 14. června 2021

Zakoupeno v Gardentech.cz

• Oproti předchozi sekacce zn. Stiga posun dopredu.
  • Lehké startovani
  • Velky kos
  • Vykon motoru
  • Mirne se prevazuje kdyz je plny kos

Dostupnost servisu, zpracovani.

Honda HRH 536 HX

Honda HRH 536 HX

Vítězslav Slabý Vítězslav Slabý

Přidáno: 12. června 2021

• luxusní plynulá regulace rychlosti pojezdu, to je fakt paráda
  • oddělení pohohu nože od pohonu pojezdu, nůž se dá vypnout, aniž by se vypnul motor
  • Předesílám, jsme zahradnická firma, zkušeností se sekačkami máme až až, sekačky jsou u nás využívány profesionálně.
  • Tato sekačka je otřesná, tragická, nedoporučuji ji kupovat, ani kdyby stála čtvrtinu ceny. Je nepoužitelná.
  • špatně sbírá vlhkou i suchou trávu
  • tráva se v prostoru nože městná, ucpává otvor do sběrného koše
  • sběrný koš využije tak na třetinu, protože trávu do něho fouká odspodu, takže když se zaplní dolní část koše, která je u otvoru od nože, otvor se ucpe a sekačka přestane sbírat
  • při vysypávání je velmi často nuté sekačku vypnut, položit na bok, vyčistit průchod do z prostoru u nože do koše, a prostor mezi nožem a šasi, je tam malý prostor, ve kterém se městná posečená tráva a po opětovném zapnutí rotace se nůž neroztočí, ale sekačka chcípne. Teprve po vyčištění výše uvedeného se dá sekačka nastartovat a nůž se roztočí.
  • absolutně tragické nastavování výšky sečení, to se asi chtěl kostruktér zákazníkům pomstít - nejen se že nastavuje u každého kola zvlášť, tedy když chci změnit výšku sečení, musím to vzít kolo po kole, ale navíc jednotlivé polohy nejsou vůbec označeny, takže místo abych si řekl "mám to na dvojce, zvednu to na čtyřku", tak se musím ohnout, spočítat, na kolikátém zubu to je, pak zjišťovat, kterým směrem se zvedá a který směrem se snižuje výška sečení, pak musím spočítat, který zub je např. pátý, na něho to pak zkoušet dát, ale nastavování vyžaduje velkou sílu, jsem chlap 120 kilo, síly mám dost, ale vždy jsem se strašně nadřel, takže jsem časem raději sekl stále na jednu výšku. Tohle musel vymyslet naprostý idiot. Prodej argumentuje tím, že prý toto řešení je nejméně poruchové...no, to nevím, jestli je pravda, ale každodopádně je nejméně použitelné, v podstatě nepoužitelné
  • nedá se složit rukojeť (no, asi by to šlo, ale je to montování spousty šroubů, matic, trvalo by to nejméně 15 minut, spíš víc), i prodejce mi potvrdil, že výrobce nepočítá s tím, že u této sekačky bude majitel chtí složit rukojeť.
  • sekačka váží přes 60 kilo, bohužel nemá žádné vychytávky, které by zlepšovali manipulaci s touto sekačkou.

Otřesný krám, špatně seče, špatně sbírá, špatně se obsluhuje...
Rozhodně varuji před koupí, a to ani kdyby vám ji prodejce dal za polovinu, a ne za těch neoprávněně zlodějských 47 tis.
Místo, abychom s ní sekli, jsme ji nechali jako záložní, co kdyby se ta další pokazila, a sekali jsme s jinou, které jsme si do té doby moc nevážili, až ten krám, o které se tu píše, nám ukázal, jak je ta naše stará dobrá Husqarna skvělá.
Za vším, co píšu, si stojím, komukoliv to mohu osobně potvrdit.
MVDr. Vítězslav Slabý, tel.: 724 800 094

Ověřený zákazník Dvořák, sekačky-pily.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 11. června 2021

Zakoupeno v Dvořák, sekačky-pily.cz

• zatím minimální; jedno sekání zahrady
  • ale i tak zatím bez výhrad

Ověřený zákazník HONDA  Autoelegance Brno s.r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 11. června 2021

Zakoupeno v HONDA Autoelegance Brno s.r.o.

Rychlé dodání.

Honda 4T 10W-30 1 l

Honda 4T 10W-30 1 l

Ověřený zákazník Naradi-pro-firmy.cz Josef

Přidáno: 31. května 2021

Zakoupeno v Naradi-pro-firmy.cz

• Není na obalu uveden datum výroby ani datum spotřeby.
Honda HRX 537 HZ

Honda HRX 537 HZ

Jan Mužík Jan Mužík

Přidáno: 30. května 2021

• systém dvou nožů, který zvládne opravdu vše a vždy perfektně
  • skelet z platu xenoy ( lehký, pevný, nekoroduje ) s doživotní zárukou
  • motor HONDA 7 koní
  • vynikající tempomat
  • rotostop
  • sekání mokré, vysoké trávy ihned po dešti
  • větší kolečka
  • nastavení výšky na každém kole - pro někoho se to může zdát zdlouhavé, ale je to opravdu rychlé a jednoduché a sekačka je perfektně tuhá
  • možnost regulovat výkon motoru - třeba u zatravňováků si zbytečně nevyhazujete kamínky ze zatravňováků
  • vynikající sběr trávy do koše
  • vynikající mulčovací systém
  • snad jen kvalita izolace kabeláže, kde bych od Japonců čekal tedy lepší zpracování. Standardně jsou spoje kabeláže řešeny elektrikářskou páskou
  • cena, ale to už jsem pochopil

Ze sekačky jsem nadšený. Mám velký pozemek 3400 m2, navíc svahovitý a nerovný. Pozemek nebyl desítky let sekaný, takže to byla vlastně louka. Sekačka hravě zvládne vysokou trávu, mokrou trávu, nerovnosti a svahy. Musím také vyzdvihnout vynikající systém mulčování. Dva nože nádherně rozsekají posekanou trávu. Běžně sekám mokrou, vysokou trávu ihned po dešti. Nechápu to, ale sekačka se ani v extrémních podmínkách neucpává a sbírá do koše i tuto hodně mokrou trávu. Výkonný motor 7 koní vše hravě zvládá. Chtěl jsem verzi HY, ale nebyla v ČR, proto jsem zvolil HZ. Elektrický starter je zbytečný, jelikož sekačka má rotostop ( zastavíte nůž, i když motor běží ) ale zase, žena to vítá :-)

Pavel Pavel

Přidáno: 28. května 2021

• Nemá chybu, perfektní.

Bezproblémová sekačka, už ji mám 2 rokem a pořád zvládá jakoukoliv trávu.

HONDA CORE 2 20 black

HONDA CORE 2 20 black

Ověřený zákazník BONMOTO.cz Jan Vrána

Přidáno: 21. května 2021

Zakoupeno v BONMOTO.cz

Cena,kvalita

Honda Chladící kapalina 1 l

Ověřený zákazník HONDA  Autoelegance Brno s.r.o. FJ.

Přidáno: 13. května 2021

(naposledy upraveno 13. května 2021)

Zakoupeno v HONDA Autoelegance Brno s.r.o.

• Přiměřená cena na trhu
Honda EU 22i

Honda EU 22i

Ověřený zákazník MANEK.cz Andrea

Přidáno: 26. dubna 2021

Zakoupeno v MANEK.cz

Ještě nevím, vše ukáže čas

Ověřený zákazník Stasan Ověřený zákazník

Přidáno: 15. dubna 2021

Zakoupeno v Stasan

O hodně lepší než ty krámy z Mountfieldu!!!

Honda SP 6 H

Honda SP 6 H

Ověřený zákazník MANEK.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 13. dubna 2021

Zakoupeno v MANEK.cz

• výborná cena,jednoduché provedení, kvalitní motor.

HONDA MX 20 červeno-modré

HONDA MX 20 červeno-modré