Recenze HONDA

Honda HRX 537 VY

Ověřený zákazník Davaztechnik Pavel

Přidáno: 19. srpna 2022

Zakoupeno v Davaztechnik

Mám již předchozí zkušenost se sekačkou Honda. Bezporuchový chod 14 let. Starší funkční sekačku jsem přemístil na jinou zahradu a koupil jsem modernější s více funkcemi a lehce výkonnější.
Spojka na sekací nože - bpmba - výměna koše bez nutnosti vypínání motoru a přejezdy bez rotujících nožu jsou super. Možnost nastavení rychosti pojezdu je taky velice užitečné.
Plastové šasí s doživotní zárukou - velice tiché a nemusím řešit případnou korozi. No ale uvidíme za 20 let, pokud v tu dobu ještě seženeme benzín do sekačky. :-)

Ověřený zákazník Agrozet Ověřený zákazník

Přidáno: 28. července 2022

Zakoupeno v Agrozet

ferrari mezi křovinořezy

Přidáno: 28. června 2022

(naposledy upraveno 26. července 2022)

• snadný start
  • jednoduché přepínání sečení/mulčování
  • velký záběr
  • 2 nože
  • s pohonem
  • výška sečení se musí u každé nápravy nastavovat samostatně
Honda HRN 536 VK

Honda HRN 536 VK

Přidáno: 21. června 2022

Zakoupeno v HONDA Autoelegance Brno s.r.o.

• lepší sekačku jsme dosud neměli

Ověřený zákazník GARTEKO Petr

Přidáno: 20. června 2022

Zakoupeno v GARTEKO

Sekačku jsme zatím vyzkoušeli jednou,ale výsledek její práce je perfektní. Všichni sousedi,kteří mají sekačku Honda si jí taky chválí.

Honda MTF 3 1 l

Honda MTF 3 1 l

Ověřený zákazník HONDA  Autoelegance Brno s.r.o. Martin

Přidáno: 8. června 2022

• Neodejde převodovka

Ověřený zákazník HONDA  Autoelegance Brno s.r.o. Martin

Přidáno: 8. června 2022

Zakoupeno v HONDA Autoelegance Brno s.r.o.

Normálně to zvrhnete do auta a spokojeně jezdíte. Neřešíte sežraný hlavový těsnění od neoriginální vody ani jestli náhodou ta co jste si koupili u pumpy za 3,50 nebyla pančovaná...

Honda triko CORE Tech 22 red

Honda triko CORE Tech 22 red

Ověřený zákazník HONDA  Autoelegance Brno s.r.o.

Přidáno: 22. května 2022

Zakoupeno v HONDA Autoelegance Brno s.r.o.

Jediné funkční triko Honda které jsem našel

Ověřený zákazník Dvořák, sekačky-pily.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 20. května 2022

Zakoupeno v Dvořák, sekačky-pily.cz

• Jednoduchá obsluha, při mulčování není žádný odpad (tráva).
HONDA CORE 2 20 black

Přidáno: 11. května 2022

honda staat goedbekent

Ověřený zákazník ELVA PROFI s.r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 10. května 2022

Zakoupeno v ELVA PROFI s.r.o.

• Dobře seká. Snadné startování.
Honda HRN 536 VY

Honda HRN 536 VY

Ověřený zákazník Dvořák, sekačky-pily.cz jk

Přidáno: 4. května 2022

Zakoupeno v Dvořák, sekačky-pily.cz

kvalita provedení

Ověřený zákazník CB PROLES a.s. Zdeněk

Přidáno: 18. dubna 2022

Zakoupeno v CB PROLES a.s.

• Ryclé dodání

Přidáno: 6. dubna 2022

Kvalita značky.

Honda 4T 10W-30 600 ml

Honda 4T 10W-30 600 ml

Ověřený zákazník pilyasekacky.cz Václav

Přidáno: 29. března 2022

Zakoupeno v pilyasekacky.cz

Super sekačka chytá "na drc"
Motor Honda skvěle šlape a není ani moc hlučný
Variabilní pojezd

Honda EU 30iS

Honda EU 30iS

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 17. března 2022

• Tichá! Tichost je fakt k nezaplacení.
  • Kultivovaný chod
  • Invertorová - můžu připojit cokoliv a nemusím se bát, jak to dopadne
  • Malá spotřeba
  • Snadné startování (el startér stačí škrtnout, ale i na manuál startuje dobře)
  • Výborná dostupnost servisu
  • Na to, jaký má výkon, tak je malá a dobře se s ní manipuluje.
  • Dlouhá životnost nejen motoru.
  • Je drahá, hodně drahá, ale za luxus se platí.
  • Mohla by mít počitadlo motohodin. To by výrobce u tak drahého výrobku nezabilo.

Trochu delší, ale snad to někomu pomůže.

V našich končinách není na trhu příliš velký výběr centrál, které splňují to, co potřebuju.

V první řadě byla tichost - fakt nechci vys.. ehm štvát citlivé sousedy a ani mě samotnému není kravál příjemný ani na chvíli, natož dlouhodobě. Krom toho, že je to nepříjemné je to i sobecké. Předtím jsem měl téměř stejně výkonnou centrálu, ale zato mnohem hlučnější (i bez zátěže), takže její použití byl problém i když jsem jí zavřel do kůlny. Také více kouřila a měla i jiné mouchy i když její cena byla přes 25KKč (byla 2x větší, o 1/3 těžší a neměla kolečka). Nebyla špatná, byla jen obyčejná jako drtivá většina ostatních. Tohle už jsem fakt nikdy nechtěl. Tahle Honda není obyčejná, tahle je luxusní :)

Ve druhé řadě výkon - nechtěl jsem být limitovaný tím, co do ní připojím (celý dům) pokud se budu chovat rozumně při smyslech. Jako vedlejší bonus je to, že s malým zatížením o tom centrála skoro ani neví, motor jede v ECO režimu na nízké otáčky a dále to tedy přispívá ještě menšímu hluku, ale i malému opotřebení, které je určitě menší, než když nějaká slabá centrála jede na doraz.

Ve třetí řadě jsem nechtěl řešit, jestli do ní můžu nějaký přístroj či stroj zapojit nebo za jakých okolností, dávat si pozor v jakém pořadí co zapínám atd. Invertorová technologie je jasnou volbou, AVR je prima na stavbu a do řady situací, ale jsou různé souběhy, kde má své slabiny. Přesný technický rozbor je mimo rámec recenze. Jako bonus Invertos snižuje spotřebu paliva a snižuje hluk pokud centrála nejede naplno.

Nakonec jsem chtěl něco, co bude dlouhodobě servisovatelné mimo rámec záruky. Mám zkušenosti se značkově se prezentujícími značkami, kde dva měsíce po ukončení výroby neseženete díl (nebudu jmenovat). Nebo se "značkami", kde marně budete shánět někoho, kdo bude vůbec ochotný a schopný na tom provést servis. Nemusí to být nutně ani podřadný výrobek, může být i celkem kvalitní, jen je problém s dostupností servisu a rychlého zajištění náhradních dílů. To jsem nechtěl, každý stroj potřebuje někdy servis, zvláště pokud se tam vysype něco víc než jen svíčka nebo zanese karburátor. Nikdo to nebude chtít řešit, tady není nic problém.

Také jsem si chtěl šetřit rameno a chtěl jsem elektrický startér. Pak nastartuje centrálu i subtilní přítelkyně.

Tohle vše na našem trhu podle mého názoru splňují krom Hondy jen vybrané modely od Heron. Možná bych prozkoumal i Rato a Medved má teď nový model, který by také mohl splnit má kritéria. Ostatním z různých důvodů nevěřím (hlavně kvůli pozáručnímu servisu).

Závěr je kupodivu krátký - mám dokonale přesně to, co jsem chtěl (i když jsem se za tu cenu kroutil jako had, ale měl jsem také trochu štěstí na speciální cenu), jsem maximálně spokojený a nelituju ani koruny, co mě tato centrála stála. Můj kus je staršího data (hodně staršího - Honda tu centrálu dělá už opravdu mnoho let) a jediné co na ní umřelo byl akumulátor přirozeným opotřebením. To je spotřeba, nikoliv vada výrobku. Letos ho vyměním a centrála bude zase jako nová. Když budete měnit olej a čistit filtr tak je to neskutečný držák.

Za mě pět hvězdiček a maximálně doporučuji.

Ověřený zákazník GARTEKO Ověřený zákazník

Přidáno: 8. března 2022